Усесвітній тиждень грошей

Global Money Week (Усесвітній тиждень грошей) — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості. Національний банк виступає офіційним координатором цієї кампанії в Україні.
Цього року Всесвітній тиждень грошей відзначався в усьому світі з 18 до 24 березня 2024 року. У цей час в різних країнах проходять тематичні заходи, уроки, лекції, воркшопи, майстер-класи, гайди, змагання й конкурси, спрямовані на підвищення фінансової обізнаності молодого покоління.
Долучилися до заходів і учні та учениці Херсонського академічного ліцею імені О. В. Мішукова. Під гаслом “Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє!” — це офіційна тема Global Money Week у 2024 році – учителька економіки Тетяна Науменко провела в ліцеї просвітницькі заходи, що фокусувалися на безпечному управлінні грошима та підкреслювали важливість відповідального ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші.
Тиждень розпочався з таймлайну грошей, перегляду відео «Наша гривня» та вікторини «Від прикраси до валюти». Упродовж 5 днів діти брали участь у різних конкурсах: «Кращий економічний жарт про гроші», «Моя платіжна картка» (створення дизайну власної платіжної картки), «Платіжні поради у стіннівках», конкурс авторських роликів і листівок «Цікаві факти про гроші».
Проведений гайд «Фішинг: як вберегтися. Поширені схеми платіжного шахрайства. Правила платіжної безпеки» ще раз підкреслив важливість обізнаності з правилами безпечних фінансових операцій онлайн; ризиками можливого платіжного шахрайства та способами захисту своїх персональних даних в інтернеті.
Цікавими були роботи зі створення власної платіжної картки Купріянової Лізи (11 ІМЕ), Левандовського Олексія (10 ЕПМ), Стрельник Олексія (11 ПМВ), Мукомел Діани (11 ПМВ), Ткаченко Злати (9 ЕПМ).
У конкурсі «Платіжні поради у стіннівках» та конкурсі авторських роликів і листівок «Цікаві факти про гроші» відзначилися Труш Софія (9 ЕПМ), Купріянова Єлизавета (11 ІМЕ), Філягіна Катерина (10 УІФ), Закирнична Любов (10 МПН), Мельник Анна (11 ІМЕ), Богун Ілля (11 ІМЕ), Безпалько Дар’я (11 ІМЕ).
Усесвітній тиждень грошей став темою обговорення й на занятті з громадянської освіти в 10 АНФ класі. Учні разом з учителькою Ольгою Герінбург познайомилися з історією українських грошей та проаналізували різні покоління банкнот на прикладі гривні із зображенням Богдана Хмельницького. Ще однією цікавинкою стали економічні жарти та меми, а також можливість самостійно згенерувати їх за допомогою штучного інтелекту. Учні робили запити в ChatGPT, отримували від нього жарти та ідеї для зображень, а потім генерували їх в улюблених нейромережах.
Наші ліцеїсти та ліцеїстки отримали багато цікавої й корисної інформації, взаємодіяли з учителями, які також із ентузіазмом долучилися до заходів. Усі ми ще раз переконалися в мудрості слів Луція Сенеки: «Нажити багато грошей – хоробрість, зберегти їх – мудрість, а вміло витрачати – справжнє мистецтво».