Дві війни: від Другої світової до російсько-української

У ХХ столітті Україна зазнала двох світових війн, які призвели до значних змін у Європі. Під час Першої світової війни, після розпаду Російської імперії, українці спробували встановити незалежну державу, але ці спроби були придушені більшовицькою Росією. Друга світова війна принесла ще більше руйнувань та страждань, але також і нову хвилю національно-визвольних змагань.
У ХХІ столітті Україна зустріла нові виклики. Російсько-українська війна, яка почалася в 2014 році як гібридний конфлікт, переросла в повномасштабне військове вторгнення в лютому 2022 року. Це стало випробуванням для української державності та єдності нації, а також змусило світову спільноту замислитися над питаннями безпеки та стабільності в Європі.
Війни ХХ та ХХІ століття відіграли важливу роль у формуванні сучасної України. Вони не тільки вплинули на політичну карту країни, але й на її культуру, суспільство та самосвідомість. Незважаючи на трагічні сторінки історії, Україна продовжує боротьбу за своє майбутнє, демонструючи незламність духу та прагнення до миру та процвітання.
Саме ці теми були в центрі уваги на уроці історії в 10 ПМВ класі. Учителька Ольга Михайлик та учні й учениці аналізували, обговорювали, порівнювали, іноді сперечалися та активно шукали шляхи вирішення проблемних питань.
Вивчаймо нашу історію, щоб зберегти майбутнє!