5 к(років) до успіху в соціально-емоційному та етичному зростанні

13 травня 2024 року відбулася звітна конференція Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова ХМР при ХДУ «5 к(років) до успіху в соціально-емоційному та етичному зростанні». Освітяни підбили підсумки участі колективу в п’ятирічному міжнародному проєкті від  ГО «ЕдКемп Україна» щодо впровадження СЕЕН у старшій профільній школі.
У вітальному слові директорка ліцею Галина Бібік зазначила, що педагогічна спільнота закладу розпочинала опановувати прийоми соціально-емоційного та етичного навчання в період COVID-19, а продовжила в часи повномасштабного вторгнення, окупації Херсона, а нині – дистанційного навчання. Усі виклики було успішно подолано. Учителі апробували методики СЕЕН, успішно адаптували їх до старшої профільної школи.
Тетяна Дрожжина, фахівчиня з управління проєктами й програмами ГО «ЕдКемп Україна», відзначила стійкість і незламність херсонських учителів, наголосила на важливості набутого досвіду, побажала подальших успіхів у поширенні методик СЕЕН серед учительства Херсонщини й всієї України.
Упродовж звітної конференції педагоги ліцею продемонстрували фрагменти уроків, виховних заходів, науково-педагогічних та науково-методичних рад, на яких використовувалися прийоми соціально-емоційного та етичного навчання. Це і «Скринька щастя. Я щасливий, коли…», і «Руханка справжніх патріотів», і практика стресостійкості «Океан», і групова робота «Намалюй результат своєї діяльності: дерево емоцій, дерево розуму, дерево навичок».
Учителі також показали, як опосередковано, шляхом цікавих інтерактивних вправ, формують національну ідентичність на уроках англійської мови, громадянської освіти, біології, інформатики, історії, геометрії, української літератури.
Наприкінці звітної конференції всі охочі мали змогу висловити свою думку, залишити відгук на онлайн-дошці Padlet «ХАЛ: 5 (к)років СЕЕН»: https://padlet.com/olvicy/5-t9xz8ehulht27ylz
Високу оцінку роботи колективу ліцею щодо впровадження практик соціально-емоційного та етичного навчання висловили Олена Данилова, начальниця управління Державної служби якості освіти в Херсонській області, Світлана Омельчук, перша заступниця начальниці Управління освіти Херсонської міської ради, Тетяна Чикалова, доцентка КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, Ярослава Андрейко, консультантка КУ «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» ХМР.
Педагогічна спільнота Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова ХМР при ХДУ продовжуватиме використовувати методи й прийоми СЕЕН у своїй діяльності.